Whatsapp TIKLA ARA

Taşınmaya Hazırlık Nasıl Yapılır?

Taşınma işlemi zor ve yorucu bir iştir. Bunu kolaylaştırmak için herkesin bir takım önlemleri ve kuralları vardır. Ancak kimin en doğru kural ve yöntemi kullandığı henüz belli değildir. Bu zor sürecin üstesinden gelmek için öncelikle kendinizi ve eşyalarınız taşınmaya hazır hale getirmeniz gerekir. Nasıl taşınmaya hazır hale geliriz?, Taşınmaya hazırlık nasıl yapılır? Sorusunun cevabını sizlere açıklayayım.

Taşınma tarihinizin belli olmasıyla birlikte hemen bir planlama yapmalısınız. Bu planlama içersisinde hangi eşyayı nasıl paketlemelisiniz, ne zaman paketlemelisiniz bunun kararırını hızlıca almalısınız. Günlük kullanımda işinize yaramayan eşyaları ilk ön sıraya alabilirsiniz. Daha sonra diğer eşyaları sırasıyla taşınmaya hazır hale getirebilirsiniz. Yeni eve geçiş süreniz yaklaştıkça üzerinizdeki bu yük artacaktır. Ama telaşa kapılmanıza gerek yok çünkü taşınan herkes aynı duyguları yaşamıştır. Taşınma haftanız geldiğinde yeni evinizin abonelik işlemlerini açtırmanız gerekir. Temizlik yapılacak ise evde suların akması, elektriğin aktif olması gerekir. Sosyal yaşantınız için gittiğiniz spor salonu ve buna benzer aktiviteleriniz için gerekli başvuru veya iptalleri yaptırmalısınız.

Taşınmaya Hazırlıkta Kullanacağınız Ekipmanlar

Taşınmaya hazırlık yapmanın birinci kuralı eşyalarınızı nakliyeye hazır hale getirmenizdir. Bunu yapabilmeniz içinde eşya toplaması ve paketlemesi ilk görevinizdir. Bu işler için bir takım ekipmanlara ihtiyacınız olacaktır.

1)- Koli: kırılacak eşyaların ve kıyafetlerin paketlenmesi için farklı ebatta koli almalısınız veya bulmanız gerekir.

2)- Koli Bandı: kullanacağınız kolilerin altlarını ve doldurduktan sonra üstlerini kapatmanıza yardımcı olur.

3)- Hurç: giysi, kıyafet, nevresim, battaniye, yastık ve yorganlarınızın toz ve leke olmasın diye hurçların içine koymalısınız.

4)- Kağıt ve gazete: kırılacak eşyaların paketlenmesi için kesinlikle olması gerekir.

Ülkemizde tam anlamıyla profesyonel şekilde sağlanmayan evden eve nakliye hizmeti insanlarımızın üzülmesine ve zorluklar yaşamasına neden olmaktadır. Her yıl on binlerce insanın bu hizmeti kullandığını düşünürsek bu kadar geride kalmış olmamız akıl alacak bir şey değildir. Tarihlerle kıyasladığımızda Avrupa’nın en az 20 yıl gerisinden geldiğimiz gözükmektedir. Henüz ülkemizde nakliyat sektörü için kurulmuş bir çatı ve yönetim mevcut değildir. Serbest halde sunulan hizmetin başarı beklentisi de bu nedenle çok aşağılarda seyir etmektedir. Taşınmaya hazırlık nasıl yapılır sorusunun cevabını aradığımız bu makalede bunun bariz göstergesidir. Günümüzde her sektörün hızla geliştiği aşikârken nakliyat sektörünün gelişmesi için çalışan firma sayısı oldukça azdır.

Taşınmaya hazırlık nasıl yapılır sorusuna cevabı Deha Nakliyat firması olarak bizler bizzat uygulamalı olarak sizlere sunuyoruz. Stres dolu ve yorucu bu süreçte tüm zorlukları sizlerin yerine bizler üstleniyoruz. Eşyalarınızın zarar görmemesi için her bir eşyayı detaylı şekilde paketliyoruz. Kaliteli paketleme malzemeleri tercih ediyoruz. Ankara evden eve nakliyat sektöründe sergilediğimiz üstün gayretler sonucunda müşterilerin güvenini kazanmış bulunmaktayız. Taşınmanın zorlukları için bizleri tercih ederek kolaylıkla üstesinden gelebilirsiniz. Güveninize layık olmak için tüm çalışanlarımızla hizmetlerinize talibiz.