Whatsapp TIKLA ARA

Ankara Nakliyeciler Platformu

Bir yükü veya malı kamyon, kamyonet veya tırlarla bir yerden alıp istenilen yere götüren kişi veya kuruluşlara nakliyeciler denilir. Günümüzde nakliyecilik sektör haline gelmiş bir meslek dalıdır. Herkes hayatı boyunca bir kez bile olsa bu hizmete ihtiyaç duyar. Hatta çevrenizde bildiğiniz veya telefonunuzda numarası nakliyeci diye kayıtlı ismini bilmediğiniz kişiler bile vardır. Kimin aradığını bilmek için kullanılan programlar da bu şekilde kayıtlı çıkan yüzlerce kayıt bulunmaktadır. Nakliyeciler de kendi arasında sınıflandırılmaktadır.

Nedir peki bu sınıflar?

1)- Evden Eve Nakliyeciler

Adından anlaşılacağı üzere ev ya da ofis eşya taşımacılığı yapan kişi veya kurumların genel adıdır. Evden eve nakliyeciler eşyalarınızın profesyonel bir şekilde kırılmadan, çizilmeden eski adresinizden alınıp yeni evinize götüren kişilerdir. Evinizde bulunan eşyalarınızın söküm, paketleme işlemlerini yapmakta ve yeni evinizde eşyalarınızın paketlerini açarak dizayn ve kurulumlarını yapmaktadırlar. Evden eve nakliyeciler de kendi sınıfları içerisinde ikiye ayrılırlar. Şehir içi evden eve nakliyeciler ve şehirler arası evden eve nakliyeciler olmak üzere.

a)- Şehir İçi Evden Eve Nakliyeciler

Şehir içi evden eve nakliyeciler yukarıda bahsettiğim üzere şehir içi ev veya ofis eşyası taşımacılığı yapan kişi veya kuruluşlara verilen addır. Bu kişi veya kuruluşlar sadece şehir içi taşınma işlemleri yapabilirler. Ulaştırma bakanlığı tarafından aldıkları izin belgesi yetkisi o şekildedir.

b)- Şehirler Arası Evden Eve Nakliyeciler

Şehirler arası evden eve nakliyeciler hem şehirler arası hem de şehir içi ev ya da işyeri eşya taşımacılığı yapan kişi veya kuruluşlara verilen hizmet adıdır. Belge ve donanım olarak şehir içi evden eve nakliyecilerden daha üst sınıftadırlar. Ulaştırma bakanlığı tarafından verilen belgeleri hem şehir içi hem de şehirler arası nakliyat hizmetine uygundur.

2)- Piyasa Nakliyecileri

Bu hizmet ülkemizde taşımacılık işlemlerinin %82’ini karşılamaktadır. Her şehirde bulunan belli yerdeki yük ambarları ile çalışmaktadırlar. Yük ambarlarından veya üretici firmalarından aldıkları yükü istenilen şehre götüren kişi veya kuruluşlara piyasa nakliyecileri denir. Bu hizmeti gerçekleştiren araçlar genellikle açık diye tabir edilen cinsten olup tonaj bakımından ağır tonajlı yük taşımaktadırlar.

Ülkemizde en çok bilinen bir yer olan Ankara nakliyeciler sitesi şaşmaz bu konuda yıllardır hem bölgesine hem de ülkemizin her yerine hizmet sunmaktadır. Ankara nakliyeciler sitesi şaşmaz bilindik bir yer olduğu gibi yıllık piyasa yük taşıma işleminin %40 lık bir bölümünü oluşturmakta ve büyük şirketlere hizmet vermektedir. Ankara ilimizde bulanan nakliyeciler sitesi şaşmaz da yer almaktaydı. Gelişen ve büyüyen Ankara nüfusu ve yüz ölçümü ile birlikte şaşmaz kent merkezin de kaldı. Ulaşımı engellemesi ve Ankara görünümünü kötü etkilemesi sonucu 2016 tarihinde şehir merkezinden kaldırılarak kazan ilçemize taşınmıştır.

Kazana taşınması işleminden dolayı Ankara nakliye firmaları sahipleri bu konuya karşı gelmiş ve sesiz kalmamışlardır. Merkezde bulunan nakliyeciler sitesi Ankara nakliye firmaları için hem ulaşım hem de kolaylığı bakımından memnuniyet meydana getirmişti. Ancak taşınması hayal kırıklıklarına neden oldu. Tabi bu taşınma işleminin tek mağdurları Ankara nakliye firmaları olmadı. Buradan kamyon, kamyonet ve tır temin eden kişi ve kuruluşları da etkiledi. Şehirden 60 km uzaklığa taşınması sonucu Ankara nakliye fiyatları konusunda haklı olarak değişikliğe gidilmesine neden oldu. Nakliyeciler sitesinin uzaklaşması daha fazla yakıt yakılması ve daha fazla zamanın kaybolmasını beraberinde getirdiği için Ankara nakliye fiyatları da artmak durumunda kaldı.

Maliyetlerin artması nakliye hizmetinde hizmet sunan Ankara nakliye firmalarının işlerinde düşüşe neden olmuştur.Nakliyeciler sitesinin web sitesi olan Ankara nakliyeciler platformunda bu konuyla ilgili birçok yazı ele alınmış ve şikayetler dile getirilmiştir. Ancak yapılabilecek bir işlemde olmadığı sonucuna varılmıştır. Ankara nakliyeciler platformu üyeleri bu durumu kabullenmek durumunda kalmışlardır. Yıllardır internet alanında tüm arama motorlarında index almış bir site olarak hem müşterilere hizmet sunan hem de nakliye firmalarına hizmet sunan Ankara nakliyeciler platformu bilindik ve büyük bir web hizmetidir.